Ogólne

10 najlepszych ras psów dla rodzin z dziećmi

Najlepszy pies dla rodziny

Jeśli szukasz psa, który będzie doskonałym towarzyszem dla całej rodziny, w tym (przede wszystkim) dla dzieci, masz wiele opcji do wyboru. Wiele ras psów jest łagodnych i przyjaznych dla dzieci a także wykazuje cechy mocno rodzinne, co czyni je idealnymi wyborami dla rodzin z dziećmi.

Oto 10 najlepszych ras psów dla rodzin z dziećmi

  • Labrador Retriever - Labradory są znane ze swojej przyjaznej i łagodnej natury, co czyni je doskonałymi towarzyszami dla dzieci. Są one również bardzo inteligentne i łatwo się je tresuje, co umożliwia im dobrze współdziałać z dziećmi.
  • BeagleBeagle są zabawne i pełne energii, co pozwala im łatwo nawiązywać kontakt z dziećmi. Są również znane z tego iż cechują się dużym zainteresowaniem światem i ciekawością, co czyni je idealnymi towarzyszami dla dzieci i ich rodziców zwłaszcza podczas wspólnych wycieczek i przygód.
  • Golden Retriever - Golden Retriever to bardzo wesoła oraz łagodna rasa psów. Cechują się łagodnym i przyjacielskim przysposobieniem, a zarazem są bardzo aktywne co sprawia że świetnie sprawdzają się jako psy do zabawy z dziećmi.
  • Buldog francuski Buldog francuski jest znany za swojej przyjaznej natury i lojalności. Sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest łagodny i cierpliwy. Buldogi francuskie lubią być w centrum uwagi i spędzać czas z rodziną, ponadto są łatwe w treningu i opiece, co czyni go doskonałym wyborem dla rodzin, które szukają psa o stabilnej osobowości.
  • PudelPudle są znane za swoją zabawową i towarzyską naturę. Te inteligentne psy szybko się uczą i są łatwe w treningu, co pozwala im łatwo nawiązywać kontakt z dziećmi i być ich wiernymi towarzyszami. Pudle są również bardzo przyjazne i łagodne, a ich aksamitna sierść jest przyjemna w dotyku. Posiadają miły i towarzyski charakter, co czyni je wygodnym wyborem dla rodzin, które szukają psa o stabilnej osobowości.
  • Berneński pies pasterski Berneński pies pasterski ma umiarkowany temperament, jest opiekuńczy oraz towarzyski. Za młodu bardzo żywiołowy ale z biegiem lat staje się bardziej stateczny. To wszystko sprawia że idealnie będzie współgrał z małymi dziećmi. Należy pamiętać, że wykazuje cechy mocnego przywiązania do właściciela oraz potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem.
  • Boxer -  Boxer niestety na pierwszy rzut oka może napawać trochę niepewnością jeśli chodzi o jego relację z małymi dziećmi, niestety jest to bardzo mylne, wbrew nazwie tej rasy jest to pies o zrównoważonym charakterze, z dużym temperamentem. Boxer jest znany z dużej wierności i czułości, co właśnie czyni go bardzo dobrym wyborem do domu gdzie znajdują się dzieci.
  • Bulldog angielski - To kolejna rasa która na początku może napawać niepewnością, w tym przypadku zwłaszcza za na pozór groźny wygląd. Według wzorca FCI agresja kompletnie nie jest cechą pożądaną u tej rasy, to typowe spokojne rodzinne psy, które całe dnie lubią się wylegiwać. Bardzo mocno przywiązują się do rodziny oraz są bardzo łagodne i spokojne.
  • Owczarek szetlandzki - Mocno przywiązują się do właściciela i swojej rodziny. Nie lubią samotności, sprawdzają się jako idealni towarzysze dla dzieci na całe życie. Są to psy dosyć aktywne i ruchliwe, dlatego również świetnie sprawdzają się podczas zabaw z dziećmi. 
  • Bichon frise - To małej wielkości pies który uwielbia towarzystwo dzieci. Typowo rodzinny pies, zabawny i przyjazny, lubiący dużo spać i odpoczywać. Uwielbia pieszczoty i nie wykazuje agresywności, dzięki tym wszystkim cechom  idealnie sprawdzi się u rodzin z bardzo małymi dziećmi. 

Podsumowanie

Wybierając psa dla rodziny z dziećmi, ważne jest, aby upewnić się, że wybrana rasa jest odpowiednia dla twojego trybu życia i oczekiwań. Pamiętaj, że opieka nad psem to długoterminowe zobowiązanie, więc upewnij się, że jesteś gotowy do poświęcenia czasu i uwagi, aby zapewnić swojemu czworonogowi dobre życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *