Strona główna » Akcesoria » Kagańce

Wyświetlanie 1–20 z 25 wyników

Kaganiec dla psa

Kaganiec to podstawowe wyposażenie psa, wręcz niezbędne aby zapewnić jemu oraz wszystkim dookoła odpowiednie bezpieczeństwo. Twój pies nawet nie musi być agresywny, zdarzają się niestety takie wypadki, gdzie nawet łagodny pies potrafi zaatakować. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni i wytrzymały kaganiec, który w pełni spełni swoją rolę – da bezpieczeństwo, ale i będzie maksymalnie na ile to możliwe, komfortowy dla psa oraz nie wyrządzi mu przypadkowej krzywdy poprzez np. obtarcia.

Kaganiec materiałowy

Często stosowany jako kaganiec doraźny, w nagłej potrzebie. Na dłuższą chwilę jest bardzo niewygodny i niepraktyczny dla psa, często uniemożliwia całkowicie otwieranie pyska, picie, oblizanie się czy poprawne oddychanie – dlatego też stosuje się go w przypadku pilnych wypadków, jak np. nagła wizyta u weterynarza.

Kaganiec metalowy

Jeden z lepszych rodzajów kagańców, nie powoduje obtarć, odparzeń, nie wyrywa sierści i często jest tak skonstruowany że umożliwia psu dobre oddychanie czy nawet picie. Będzie na pewno bezpieczniejszy niż materiałowy i można go stosować na dłużej. Sprawdzi się dobrze np. w przypadku spacerów po mieście z psem rasy agresywnej.

Kaganiec plastikowy/skórzany

Dorównuje kagańcowi metalowemu, często umożliwia dobre oddychanie i picie, waży mniej niż metalowy co na pewno ma wpływ na komfort psa. Modele lepszej jakości jakie można u nas znaleźć, nie wyrywają sierści i nie powodują obtarć, dorównują również bezpieczeństwem tym metalowym a nawet przewyższają je. Pies w kagańcu również może zaatakować, co prawda nie ugryzie nikogo, ale pies rasy dużej lub olbrzymiej, rozpędzony uderzając metalowym kagańcem też potrafi wyrządzić pewne szkody, kaganiec plastikowy lub skórzany na pewno w takim przypadku będzie miększy a tym samym uderzenie nim nie powinno być tak bolesne jak tym metalowym.