Strona główna » Karma i przysmaki

Wyświetlanie 1–20 z 137 wyników

Karma i przysmaki dla psa

Najważniejszą kwestią w byciu właścicielem psa, jest zapewnienie naszemu czworonogowi odpowiedniego żywienia. Resztki z obiadu to niekoniecznie dobry pomysł, psy rasy mieszanej na obszarach wiejskich mają już przyzwyczajone żołądki i przełyki do tego typu pokarmu – choć to i tak nie oznacza że resztki z obiadu to taki świetny pomysł na ich pozbycie się, nigdy nie ma pewności że nie wywołają one jakiś dolegliwości. Dlatego nie tylko dla psów nieprzyzwyczajonych do tego typu pokarmu ale i wszystkich psów, najlepsza będzie odpowiednia dla nich karma, która jest bogata w witaminy, minerały oraz dedykowana dla rozmiaru naszego psa lub rasy. Zapewnienie więc odpowiedniej karmy dla naszego pieska, jest bardzo istotne, będzie on wtedy zdrowszy, aktywniejszy, będzie miał zdrowszą sierść, zęby ale i ogólnie pozytywnie wpłynie to na niego, zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Dodatkowe przysmaki i gryzaki to również świetny pomysł, nie tylko pozwalają zapewnić psu zabawę na wiele godzin oraz zaspokoić mu naturalną potrzebę gryzienia i żucia, ale i zadbają o jego uzębienie, usuwanie kamienia nazębnego oraz dziąsła. Dobierzmy więc odpowiednią karmę, jest karma mokra, sucha oraz specjalistyczna która jest dedykowana np. psom chorym. Jeśli chodzi o wybór karmy mokrej lub suchej, to już zależy od indywidualnych preferencji naszych psów, warto czasami stosować je na zmianę lub ze sobą mieszać, pies na pewno nie będzie zadowolony jeśli będzie skazany na jedzenie przez 3 miesiące suchej karmy bez żadnych dodatków. Dobór przysmaków oraz gryzaków do psa to również ważna kwestia, w tym przypadku najbardziej liczy się rozmiar, bo rozmiar gryzaka lub przysmaku powinien być odpowiednio dobrany do wielkości naszego psa, ale i preferencje smakowe też się liczą – tutaj musimy w praktyce popróbować co naszemu pieskowi najbardziej smakuje.

Podział karm – sucha i mokra

Kwestia tego czy podawać psu karmę mokrą czy suchą jest poruszana od dawna, prawda jest taka, że każda wysokiej jakości karma sucha oraz mokra, przygotowana z dobrej jakości składników, bogata w odpowiednie minerały oraz witaminy, będzie dobra. Tutaj kwestia leży już w osobistych preferencjach naszego psa, co ważne suchą karmę powinno się podawać z bardzo dużą ilością wody i również znajdzie się wtedy wiele psów którym będzie ona smakowała. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie karm na zmianę, powtarzane jest że najlepiej aby pies miał stałą karmę, oczywiście że tak, ale głównie chodzi tutaj o producenta i markę – tak aby nie stosować co chwilę karm różnych producentów bo mogą się znacznie one od siebie różnić. Natomiast jeśli mamy karmę mokrą i suchą od tego samego producenta lub tej samej marki, to jak najbardziej można zróżnicować dietę czworonogowi. Nawet niektórzy właściciele mieszają trochę karmy suchej z mokrą, są różne głosy za i przeciw takiemu działaniu, poruszymy tą kwestę głębiej na naszym blogu.