Strona główna » Czesanie

Wyświetlanie 1–20 z 23 wyników

Artykuły do czesania i wyczesywania psów

Niezwykle ważną kwestią w pielęgnacji i higienie psa jest odpowiednie zadbanie o kondycję oraz stan jego sierści. W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria które pozwolą Ci odpowiednio i bezpiecznie pielęgnować włosy czworonoga, są to przede wszystkim artykuły do wyczesywania oraz rozczesywania sierści pieska. 

Szczotki i zgrzebła

Do skutecznego wyczesywania podszerstka oraz rozczesywania kołtunów potrzebne będą specjalne narzędzia, nie wystarczy zwykła szczotka, a tym bardziej taka przeznaczona dla ludzi, należy zaopatrzyć się w miękką szczotkę która nie zrani i będzie powodowała bólu zwierzęciu, a także dobre zgrzebło które pozwoli bezboleśnie rozczesać kołtuny. Przede wszystkim, u nas możesz znaleźć akcesoria przeznaczone do czesania każdej sierści (dla długowłosych i krótkowłosych psów oraz każdej innej), są to między innymi wysokiej jakości szczotki, szczotki podwójne, szczotki drewniane, z naturalnego włosia, zgrzebła. Staramy dobierać produkty tak, aby móc zaoferować duży wybór w parze z niskimi cenami, jednak należy pamiętać, że w pełni unikamy tych słabej jakości, ponieważ mogą one wyrządzić dużą krzywdę psu np. poprzez wyrywanie włosów podczas czesania.

Wyczesywanie

Jest to niezwykle ważna czynność, każdy właściciel psa, zwłaszcza długowłosego, powinien robić to dobrze i regularnie. Potrzeba do tego przede wszystkim dobrych narzędzi, tylko najlepsze szczotki i zgrzebła sprawią, że nie będziemy wyrywać zdrowej sierści, a z łatwością usuniemy martwy włos i podszerstek oraz rozczeszemy zdrowe włosy. Czesanie psa więc to nie tylko układanie jego włosów aby ładnie się prezentował, to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny który ma bezpośredni wpływ na kondycję sierści oraz jego ogólną higienę. Z reguły psy uwielbiają być czesane, lubią drapanie i masowanie, dlatego nie ma z tym większych problemów, ale tylko te starannie wyselekcjonowanie szczotki i zgrzebła, potrafią zapewnić im maksymalny komfort oraz samym właścicielom poprzez zastosowanie przez producentów np. mocnych, wyprofilowanych i antypoślizgowych gumowych uchwytów czy rękojeści.